INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE
by eko-anwa-admin

Instalacje fotowoltaiczne z roku na rok stają się coraz popularniejsze głównie ze względu na generowane przez nie oszczędności. Fotowoltaika jest dziedziną nauki, która zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego w energię elektryczną. Proces uzyskiwania prądu z promieniowania słonecznego może odbywać się dzisiaj, dzięki odpowiednio dobranym panelom fotowoltaicznym, w przydomowej „minielektrowni”. Dlatego też wśród klientów wzrasta zainteresowanie tego rodzaju rozwiązaniami, szczególnie że są one nie tylko ekologiczne, ale także bardzo ekonomiczne. Odpowiadając na ich potrzeby, wprowadziliśmy do naszej oferty usługi związane z montażem instalacji fotowoltaicznych na terenie Choszczna, Gorzowa, Myśliborza i okolicznych miejscowości.

Działanie instalacji fotowoltaicznych opiera się na produkcji prądu stałego z promieniowania słonecznego, a następnie przekształceniu go w prąd przemienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w gniazdkach (230V). Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać.

Fotowoltaiczna instalacja może zaspokoić 100% zapotrzebowania na prąd, który zasili domowe urządzenia, oświetlenie i ogrzewanie. W związku z tym, że umożliwiają one uzyskanie właściwie darmowej energii, to koszty całej inwestycji zwracają się w dość szybkim czasie. Co więcej, instalacje tego typu w dłuższej perspektywie pozwalają poczynić spore oszczędności, dzięki obniżeniu kosztów eksploatacji domu.

Zachęcamy do kontaktu z naszym działem projektowym, chętnie dokonamy dla Państwa właściwych obliczeń, które pozwolą dobrać odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej i wybrać dla Was odpowiednie panele słoneczne.

Dla zainteresowanych form tematyką inwestycji fotowoltaicznych mamy ofertę szkoleń z fotowoltaiki i koncepcji darmowego prądu.

Fotowoltaiczna instalacja
Fotowoltaiczna instalacja
Fotowoltaiczna instalacja

FOTOWOLTAIKA

Proces polegający na bezpośrednim przetwarzaniu światła słonecznego w energię elektryczną w przydomowej „minielektrowni”.

Wytworzony w fotowoltaice prąd stały zostaje przekształcony w prąd przemienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w gniazdkach (230V). Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać.

Fotowoltaiczna instalacja może zaspokoić 100% zapotrzebowania na prąd, który zasili domowe urządzenia, oświetlenie i ogrzewanie.

Certyfikaty i uprawnienia

Czy warto korzystać z fotowoltaiki?

Wciąż jest dużo osób, które nie są pewne, czy dobrym pomysłem będzie zainwestowanie środków w fotowoltaikę. Wielu naszych klientów z Choszczna, Gorzowa, Myśliborza i okolic odpowie, że zdecydowanie tak! Dlaczego?

Przedstawiamy trzy główne powody:

  • fotowoltaika pozwala na ograniczenie wysokości rachunków za prąd, a tym samym na podreperowanie domowego budżetu;
  • pomaga także dbać o naszą planetę, ponieważ wykorzystuje wyłącznie odnawialne źródło energii;
  • inwestycja w fotowoltaikę może zwrócić się szybciej, niż wskazują na to wyliczenia oszczędnościowe dzięki różnorodnym dofinansowaniom na tego typu instalacje.

Wciąż się wahasz? Skontaktuj się z nami! Krok po kroku wyjaśnimy nurtujące Cię kwestie i pomożemy w podjęciu decyzji najlepszej dla Twojego gospodarstwa domowego.